Bunu paylaş:

" /> Sevgilinizle offline bir hayata var mısınız? - WOMEN THE MAG

Sevgilinizle offline bir hayata var mısınız?

Offline yaşamaya ne kadar dayanabilirsiniz, cep telefonsuz bir tatil size ne kadar uzak, pekiyi kendinizi gündemden ne kadar soyutlayabilirsiniz? Hepsine cevap arıyoruz!

Sürekli online olduğumuz günümüzde, biraz durup nefes almaya ne dersiniz? Whatsapp, Instagram, Facebook, mesajlar, sosyal medya merakı, gündem… Sürekli online olduğumuz bu dönemde, hafta sonlarını offline geçirerek sevgilinizle daha özel anılar paylaşabilir ve zihninizi tüm bu curcunadan arındırabilirsiniz.

The Idle Parent, kurucusu, Tembel Ayaklanması (How To Be Idle) kitabının yazarı İngiliz Tom Hodgkinson, bütün annelere offline yaşamayı öneriyor. Çocuklarınızı aktiviteye boğmak yerine onlarla hiçbir şey yapmadan vakit geçirmenin paha biçilemez bir mutluluk ve aynı zamanda verimli geçen bir zaman olduğunu söyleyen Tom, çocuğunuzla programsız günler düzenlemenizden yana.

Aynı şekilde sevgiliniz için de geçerli olan bu kural, sizi dünyadan uzaklaştırıp biraz daha içinize dönmenizi, sakinleşmenizi, anın keyfini çıkarmayı vaadediyor. Aynı zamanda da günümüzün hastalığı olan panikten ve kaygıdan da sizi kurtarıyor.

Yepyeni bir trend olarak hayatımıza giren dijital detoks internet bağımlılarına özrgürlük vaadediyor. Kitap okumak, resim yapmak, yemek pişirmek ya da öylece durup dinlenmek, hayattan tahmin ettiğinizden de daha fazla keyif almanızı sağlıyor.

Aşırı bilgi akışının ve iletişim ağırlığının dikkat kabiliyetini yoksullaştırdığı, detayların gözden kaçmasına sebebiyet verdiği yadsınamaz bir gerçek.

Örneğin Burger King, Facebook hesabını kapatanlara whoopper hediye ederken; Kit Kat, çalışanlarına internet bağlantısı olmayan mekanlar sunuyor.

Pekiyi siz sevgilinizle offline bir kaçamak yapmaya ne dersiniz?

Sakin tatil yerleri önerilerimizi sıraladık;

İrlanda’da bulunan Westin Dublin dijital detoks yapmanız için size olanak tanıyan bir otel. Bu otele girerken, tüm elektronik cihazlarınızı özel bir kutuya koyuyorsunuz. Detoks boyunca özel bitki çayları ve masaj programlarıyla dinleniyorsunuz.

İngiltere’de bulunan Lifehouse Spa ise sadece dijital eşyalarınızı değil sigara gibi sağlığa zararlı olan maddeleri de bıraktığınız bir otel. Burada organik çorbalar, taze meyve suları ve bitkisel çaylarla doğallığın tadını çıkarıyorsunuz.

Echo Valley and Spa, Kanada’da, adeta çiftlik hayatı sürmek isteyenler için özel olarak hazırlanmış. Bu otelde, yoga derslerine katılabilir, doğayla iç içe yaşayabilirsiniz.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN