Bunu paylaş:

" /> Seks isteksizliği neden olur? - WOMEN THE MAG

Seks isteksizliği neden olur?

Düzenli bir seks hayatı, ilişkide en önemli kriterlerden biridir. Seks hayatınız sizi tatmin edecek kadar yoksa, bu isteksizliğin neden olduğuna cevap bulmaya çalışırsınız… İşte seks isteksizliği ve nedenleri.

Çok seksi görünen bir kadın, yatağa girdiğinde tahmin ettiğiniz kadar seksi çıkmayabiliyor. Ya da erkeklerin akıllarından yedi yirmi dört seks geçmiyor. Birçok çiftin arasını açan cinsel isteksizliğin kadınlarda ayrı erkeklerde ayrı nedenleri olabiliyor. Pekiyi kişi neden seks isteksizliği duyar? Cevabı haberimizde.

Cinsel isteksizlik kadınlarda genellikle depresyon, partneriyle kavga, korku ya da geçimsizlik problemleri nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Bazende hamilelik, kullanılan ilaçlar, alkol bağımlılığı ve tansiyon hastalıklarıyla da doğru orantılı olabiliyor.

Genellikle emziren annelerde de görülen cinsel isteksizlik, emzirme sırasında vücudun salgıladığı prolaktin hormonu nedeniyle ortaya çıkıyor. Bu hormon, sekse olan ilgiyi azalttığı için yeni anne olan kadınlar, uykusuzluk sorunu yaşayanlar cinsel birliktelik istemiyor.

Cinsel isteksizliğin bir nedeni ise vajinit kuruluğu ve vajinismus sorunu.

Vajinismus: Vajinal duvardaki kasların ağrılı bir şekilde daralması ve spazm geçirmesi durumu. Vajinismus olan kadınlar seksi çok ağrılı yapabilir. Fakat ağrı fazlalaşınca girişi engelleyebilir. Vajinismusun nedeni psikologlara göre korku olabilir.

Vajinit: Vajinanın enfeksiyonlar yüzünden iltihap kapması problemidir. Vajinal dokular iltihaplandığı veya tahriş olduğunda cinsel ilişki rahatsız edici ve acılı bir hale gelir.

Pekiyi erkekler neden cinsel isteksizlik yaşar?

Sekste başarılı olmak her erkeğin istediği bir durumdur. Erkekler arasında bir tabu haline gelen bu durum, seks sırasındaki performans söz konusu olduğunda başarısızlık korkusunu da beraberinde getiriyor.

Erkeklerde cinsel isteksizlik, performans anksiyetesi, başarısızlık korkusu, bağlanmaktan korkma, performansından emin olamama, partnerinden ayrılmak istemesi, erken boşalma sorunu gibi nedenlerden meydana çıkabiliyor. Bazen de tiroid hormonun azlığı yada artması, epilepsi hastalığı, cinsellik hormonlarının az oluşu, psikoz tedavi ilaçlarıyla bazı tansiyon ilaçları, hayallerindeki seks yaşamıyla gerçeklerin uyuşmaması; onları seksten alıkoyan nedenlerden.

Kronik yorgunluk, stres ve depresyon da günümüzde cinsel isteksizlik uyandıran nedenlerden.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN