Bunu paylaş:

" /> Pembe detoks suyu nasıl hazırlanır? - WOMEN THE MAG

Pembe detoks suyu nasıl hazırlanır?

Yaz gittikçe yaklaşıyor. Fazla kilolardan kurtulmak ve ödem atmak için gün içinde minik detokslardan faydalanabilirsiniz. 

İçeriğindeki meyve ve sebzelerden aldığı pembe rengi ile kendine hayran bırakan pembe detoks suyunu nasıl hazırlayacağınızı tarif ediyoruz.

Havuç, çilek, pancar, greyfurt, kırmızı elma, zencefil veya tarçını kullanarak pembe detoks suyunu hazırlayabilirsiniz. Eğer saydıklarımızın içinde yemekten hoşlanmadığınız bir meyve ya da sebze varsa, başka bir pembe meyve ya da sebzeyle değiştirebilir ya da detoksunuzu daha az malzeme ile hazırlayabilirsiniz.

Aynı miktardaki meyve ve sebzeleri ayıklayın. Her birinden bir tane olacak şekilde blenderdan geçirin. Daha sonra bir sürahi su ile bu hazırladığınız karışımı hazırlayın ve gün boyu için.

Detoks suyunuzu tek malzeme ile de hazırlayabilirsiniz. Bir sürahi suyun içine koyduğunuz tarçın çubuğu, pancar ya da zencefil parçaları, ödem atmanızı sağlayacak ve gün içinde içmeniz gereken su miktarını sıkılmadan içmenizi sağlayacaktır.

Zencefil ve tarçının kan dolaşımını hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır. Öte yandan ödem atma özelliği de vardır.

Metabolizmayı hızlandırmak için günde 3 litre su içmeniz gerekiyor. Eğer 1 ya da 1.5 litre suyunuzu detoks suyu olarak içerseniz, kilo vermeniz kolaylaşır ve selülitlerinizden de çok daha çabuk kurtulursunuz.

İpucu; Daha kolay ödem atmak ve fazla kilolalardan kurtulmak için zaman buldukça yürümeyi unutmayın. 

 

 

 

1 Yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN