Bunu paylaş:

" /> Mutlu eden 7 besin - WOMEN THE MAG

Mutlu eden 7 besin

Mutluluğun yediğiniz besinlerle doğrudan ilgisi var.

Serotonin salgılamanıza yardımcı olan besinlerle hem daha uzun süre tok kalabilir hem de gün boyu enerji depolayabilirsiniz.

Gün içinde yaşadığınız stresi azaltmaya yardımcı olarak bu 7 harika besin, aynı zamanda uzun süre tok kalmanıza da yardım ediyor. İçerdiği serotoninlerle kendinizi daha iyi ve dengede hissedeceğiniz bu besinler, kan şekerinizi de kontrol altına alarak, aşırı tatlı yeme isteğini ortadan kaldırıyor.

BİTTER ÇİKOLATA
Çikolatanın mutlulukla bir ilgisi var. Bitter çikolatada bulunan şeker oranı sütlü çikolataya oranla çok daha azdır. Bir iki parça bitter çikolata yemek hem kan şekerinizi yükselterek mutlu olmanızı sağlar, hem de aşırı tatlı istediğinizi keser. Çikolatadan az yiyip de tatlı isteğinizin kesilmesi için bitter çikolatayı damağınızda eriterek yiyin. Böylece çok çikolata isteğiniz ortadan kalkacak.

KURU İNCİR
Serotonin içeren incir, kan şekerini düzenleyerek kaygı seviyesini azaltan bir meyvedir. Kuru incir aynı zamanda tok tutma özelliğine de sahiptir. Sabahları müslinize karıştırarak ya da ara öğünlerde tüketebilirsiniz.

CEVİZ
Fındık, çiğ badem, fıstık gibi kuruyemişler de serotonin açısından zengin olsalar da ceviz bu konudaki en etkin kuruyemiştir. Günde yarım avuç ceviz yemek mutlu olmanızı sağlar.

PEYNİR
Kahvaltıda ya da ara öğün olarak tükettiğiniz peynir, gün boyu daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır. Peynirin içinde bulunan maddeler, serotonin açısından çok zengindir.

MUZ
Muz içinde bulundurduğu maddelerden ötürü mutlu olmanızı sağlar. Serotonin içeren bir meyve olan muz, ara öğün olarak tüketildiğinde size mutluluk verir.

BEZELYE
Bezelye yemek size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Serotonin seviyesini yükseltmek için önemli bir besin olan bezelyeyi haftada 2 kez tüketebilirsiniz. İsterseniz yemeğini isterseniz de salatasını yapabilirsiniz.

TAHILLI SALATALAR
Nohut, buğday, fasulye, kinoa gibi tahıl içeren salatalar da gün içinde yaşadığınız stresi azaltmada yardımcı oluyor. Tahıllar içeriğindeki mineral ve vitaminlerle hem gün boyu size enerji veriyor hem de mutlu olmanıza ve kan şekerinizin düzene girmesine yardım ediyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN