Meghan Markle’ın uyması gereken kraliyet kuralları

Britanya tahtının altıncı sıradaki varisi Prens Harry ile evlendikten sonra Meghan Markle’ın hayatında neler değişti? Kraliyet kurallarına göz atıyoruz!

İngiliz Kraliyet Ailesi, pek çok kural, kısıtlamalar ve görevlerle dolu bir hayatı paylaşıyorlar. Tıpkı Cambridge Düşesi Catherine yani Kate Middleton’ın evlendikten sonra değişen hayatı gibi, Prens Harry ile evlendikten sonra 175 yıldır verilmeyen bir ünvan olan Sussex Düşesi ünvanını alan Meghan Markle’ın da hayatında pek çok şey değişti.

Örneğin, Cambridge Düşesi, zorunlu olarak katıldığı her resepsiyona yanına bir çift cenaze elbisesiyle gidiyor. Çünkü şartların ne getireceği belli olmaz. Düşes her zaman, her koşula hazırlıklı olmak durumunda. Ayrıca henüz dört yaşında olan Prens George, belli bir yaşa gelene kadar şort giymeli.

Evlendikten sonra Meghan Markle’ı bekleyen kraliyet yasakları

 • İngiliz Kraliyet üyelerinin uymak zorunda oldukları kuralların en başında sosyal medya hesabı geliyor. Tıpkı Kate Middleton gibi Meghan Markle’ın da sosyal medya kullanması yasak.

 • Sussex Düşesi, Prens Harry ile ilişki yaşamaya başladığı günlerde The Tig adındaki yaşam blogunu kapamış ve Instagram’da çok az paylaşım yapmaya başlamıştı.
  Prens Harry ile nişanlandıktan sonra sosyal medyasını tamamen kapatan Markle, sadece Kraliyet üyesi mensuplarının paylaşıldığı resmi hesap olan Kensington Royal Instagram hesabında yöneticiler tarafından sadece katılmak zorunda olduğu etkinliklerde çekilen fotoğrafları halka sunulacak.
 • Meghan Markle’ın herhangi bir şekilde siyasi görüş bildirmesi ve cep telefonu ile gezmesi de kraliyet yasakları arasında yer alıyor.
 • Nişanlandıktan sonra koyu renk ojeler yerine nude tonları tercih eden Meghan Markle, bundan sonra sadece beyaz ve nude tonları tercih edebilecek.
  Kraliyet kurallarına göre koyu renkli ojeler Kraliçe II. Elizabeth tarafından saygısızca ve kaba olarak kabul ediliyor. Kraliçe oje sürülmemesinden yana, fakat kimi zamanlarda açık renklere izin veriyor.
 • Tüm bunların yanında Meghan Markle’ın dizinin birkaç santim yukarısında miniler giymesi de kraliyet ve Kraliçe tarafından hoş karşılanmıyor. Meghan’ın ete boyu ve yaka boyu, aşırıya kaçmamak kaydıyla revize edilecek.
 • Ayrıca Sussex Düşesi, uzun ve seksi topuklara da elveda demek zorunda kalacak. Çünkü yine Kraliçe için aşırı ince topuklar saygısızlık ve kabalık anlamını taşıyor.
 • Meghan Markle kraliyet tarafından düzenlenen resepsiyonlarda her zaman öncelik Kraliçe, Prens Philip, Prens Charles, Düşes Camilla, Prens William, Cambridge Düşesi Catherine ve Prens Harry’den sonra geliyor. Meghan’ın bu hiyerarşik düzene uyması gerekiyor.
 • Tüm bunların yanı sıra Kraliçe’nin de içinde bulunduğu ortamlarda, Meghan’ın Kraliçe’den önce uyuması yasak, aynı zamanda Kraliçe ile sofraya oturulduğunda ondan sonra yemeğe başlamalı ve Kraliçe yemeğini bitirdiği an, onunla birlikte bitirmiş olması gerekiyor.
 • Meghan Markle, oyunculuk mesleğinden geldiği için, etkinliklerde halkla birlikte selfie çekmeye oldukça alışık. Fakat Sussex Düşesi olduktan sonra halk ile arasına mesafe koymak zorunda ve gittiği etkinliklerde selfie isteklerini geri çevirmek durumunda.
No Comments Yet

Comments are closed

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN