Lüksün rotası: KORSİKA

Korsika’da neler yapılır? Nerede konaklanır? Ne yenir ve en çok nereleri görmeniz gerekir, hepsini kaleme aldık!

Çok yakışır bir şekilde L’île de Beauté gibi bir lakabı olan bu güneşli Fransız adası çok şey vadediyor: büyüleyici beyaz kumlu koyları, çam ağaçları ile örtülü dağları ve kendine aşık eden köyleriyle Korsika merceğimiz altında.

Korsika’da neler yapılır?

Dar parke taşlı sokakları ve adeta bir kartpostala benzeyen marinası ve suda sallanan balıkçı tekneleri ile St. Florent’in şehri adanın en ilgi çekici yeri. Birçoğu şık ev kıyafetleri ve havalı sahil elbiseleri satan, zengin bir butik çeşitliği var.  Yumuşak pamuktan şallar ve hasır şapkalardan almak için L’Orangerie’ye uğramadan adadan ayrılmayın.

Korsika’nın en lezzetli restoranları

Restaurant Le Pirate muhteşem liman manzarasının ve Michelin yıldızlı yemeklerin tadını çıkarmak için gelmiş olan kalabalıkları ağırlamaktadır. Öğle yemeğinde, Café de la Plage’ın gölgeli deniz kenarında yeni tutulmuş balıklarınızı yiyebilir ya da Ajaccio’daki A Casetta’ya, Korsika ürünleriyle hazırlanmış ünlü antipasto için uğrayabilirsiniz.

Korsika’da nereler gezilmeli?

Bir araba kiralayın ve el değmemiş koylar ve tümü pembe tonlarında boyanmış küçük köyleri bulacağınız, az insan tarafından ziyaret edilmiş adanın kuzeyindeki noktaları keşfedin. Fôret de Bonifatu engebeli yolları ve serinlemek için girilebilecek akarsuları ile yürüyüş severler için bir cennet. Ağustosta, Corsica Classic –ada etrafında 15 gün süren bir yat yarışı- mükemmel kumsal gecelerini bol bol şenlendiriyor.

Korsika’da nerede konaklamalı?

İncir ve zeytin ağaçları ile süslenmiş yemyeşil çimenler içinde yer alan Hotel Casadelmar, heyecan verici Porto-Vecchio’nun hemen dışındaki şık bir sahil tesisidir. Odalar ve süitler ışık saçan kobalt mavisi ve mercan tonlarıyla dekore edilmiştir. Dışarıda, pırıl pırıl bitimsiz görünen havuz Akdeniz güneşinin mükemmel bir tamamlayıcısı. Otelde, bir adet iki Michelin yıldızlı restoran ve çeşitli uygulamaların olduğu mükemmel Espa spa bulunuyor.

No Comments Yet

Comments are closed

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN