Bunu paylaş:

" /> Kinoa nasıl pişirilir? - WOMEN THE MAG

Kinoa nasıl pişirilir?

Besin deposu olan, zayıflamaya yardım eden kinoa’yı doğru pişirmenin ipuçları haberimizde…

Şu sıralar bir hayli yaygın olan kinoa, yemeklerde, tatlılarda ve salatalarda kullanacağınız harika bir besin deposu. Kinoa nasıl pişirilir? diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız haberimizde kinoa’yı doğru pişirme aşamaların hepsini öğreneceksiniz.

Kinoa’nın pişirilmesine geçmeden önce bu harika besin hakkında birkaç ipucu verelim: Gerçek bir protein deposu olan kinoa, mineral açısından inanılmaz zengin ve en güçlü antioksidanlardan biri. Bu harika besinin tarihi milattan önce 3000-4000 yıllarına dayanıyor. Kinoa’nın ilk olarak Bolivya, Kolombiya ve Peru’yu içine alan Andean bölgesinde tüketildiği varsayılıyor.

Kinoa ayrıca içinde gluten barındırmadığı için çölyak hastaları içinde tercih edilecek harika bir besin.

Kinoa hazırlarken 1’e 1.5 gibi bir ölçüyü baz alabilirsiniz. Kinoa’nın lezzetine lezzet katmak için sevdiğiniz bir sebze suyunu ya da et, balık ya da tavuk ve hindinin de suyunu kullanabilirsiniz.

Kinoa hazırlama:

2 su bardağı kinoa

3.5 su bardağı su

1 çay kaşığı tuz

Kinoa pişirme aşamaları:

Yıkama:

Kinoa’nızı pişirmeye başlamadan önce sudan geçirmenizde fayda var. Kinoa’nızı soğuk suyun altına tutmak içindeki saponin adlı maddenin neden olduğu acımsı tattan arınmasını sağlar.

Hazırlama:

Kionaları tencerenin içine koyarak üzerine tuz ve suyu ilave edin. Orta ateşte kaynamaya bırakın.

Dinlendirme:

Kinoa’nız suyunu çektiğinde ocaktan alın ve 10 dakika kadar dinlendirin. Daha sonra salatanıza, yemeğinize ya da tatlınıza ilave etmek için hazır olacaktır.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN