Bunu paylaş:

" /> Kilo aldırmayan 5 atıştırmalık - WOMEN THE MAG

Kilo aldırmayan 5 atıştırmalık

Akşam yemeğinden önce sizde acıkanlardan mısınız? Öyleyse kilo aldırmayan bu atıştırmalara bayılacaksınız.

Ara öğün niyetine de yiyeceğiniz kilo aldırmayan atıştırmalıkları aynı zamanda açlık hissettiğiniz her an tüketebilirsiniz. Sık sık ve az yiyerek metabolizmayı hızlandırma metodu uygulayanlar için de faydalı olan bu atıştırmalıklar, sağlık deposu ve uzun süre tok tutuyor.

Kuru üzüm + leblebi karışımı

Kuru üzüm ve leblebiden aynı miktarda karıştırın. Besin değeri yüksek olan bu atıştırmalığı aynı zamanda çantanızda da taşıyabilirsiniz.

Ceviz

Omega- 3 zengini ceviz, uzun süre tok tutan bir besin. Aynı zamanda da gün içinde kaybettiğiniz enerjiyi sağlayarak, halsizliğin önüne geçiyor. Gün boyu zinde kalmak için bir avuç ceviz tüketebilirsiniz. Ayrıca cevizi özellikle spordan sonra da yiyebilirsiniz. Bu aniden gelen açlık duygusunu bastıracaktır.

Yoğurt+maydanoz karışımı

Yoğurtta bulunan kalsiyum yağ yakmayı tetikliyor ve aynı zamanda da ödemlerden kurtulmanızı ve daha kolay hazmetmenizi sağlıyor. Akşam yemeğinden sonra atıştırmalık arayanlar, yoğurdun içine zencefil ya da maydanoz koyarak hem tok tutan hem de sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilir.

Yoğurt+yulaf ezmesi+ceviz

Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı sindirim sisteminin çalışmasına neden oluyor. Sabahları hazırlayacağınız yoğurtlu yulaf ezmesi aynı zamanda sağlıklı bir kahvaltı da olabilir. Ya da bu besini ara öğü olarak da tüketebilirsiniz.

Süt+bitter çikolata

Birçok insan çikolatanın kilo aldırdığını sanır. Bitter çikolatadan bir parça yemek hem tatlı krizinin önüne geçecektir hem de seretonin salgılamanıza yol açarak sizi mutlu edecektir. Bitter çikolatayı bir bardak süt ile birlikte yerseniz, metabolizmayı da hızlandırıyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN