Bunu paylaş:

" /> Gucci'nin sıradışı Wooster Soho mağazası - WOMEN THE MAG

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası

Görüntüle
8 Fotoğraf
Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci’nin sıradışı Wooster Soho mağazası
Gucci'nin Soho mağazası

Gucci, New York, SoHo’daki ilk mağazasını 63 Wooster Caddesi’nde açtı.

Yaratıcılığın ve inovasyonun merkezi olacak mağaza, şehrin kendine has bu bölgesinin sanatsal mirasıyla uyum içinde olacak. SoHo 1970’lerde ve 80’lerde; müzik, sinema, edebiyat, moda ve sanatın başına buyruk gelişme gösterebildiği ve dolayısıyla her daldan yaratıcı insanı kendine çeken bir semt olarak ünlenmişti. Jean Michel Basquiat, Andy Warhol, Keith Haring, Blondie ve daha nicelerinin uğrak yeri olan semt, Manhattan’ın kreatif camiasının yuvasıydı.

Gucci Wooster, markanın eklektik, yaratıcı ve bohem ruhunu yeni bir tecrübeyle sunmak üzere haritada seçtiği son yer. Bu yılın ilk döneminde Floransa’da açılan ve kendine has bir Floransa deneyimini 1337 yapımı İtalyan palazzosunun ev sahipliğinde yaşatan Gucci Garden’ın ardından hayata geçen Gucci Wooster, en yeni Gucci koleksiyonlarını ve iş birliklerini her an keşfetmenizi sağlayan ve Gucci enerjisini yansıtan bir yaratıcılık merkezi.

Wooster Caddesi’nden West Broadway’a kadar uzanan koca bir blok üzerine yayılan ve artık Gucci Wooster binası olarak kullanılacak yapı, geçmişte bir kalem fabrikası olarak faaliyet gösteriyormuş ve şimdilerde, 155 yıllık tarihiyle tarihi eser koruması altında. Gucci Wooster benzersiz bir yapı, dolayısıyla Modaevi onu şekillendirirken bambaşka hayallere kapı açtı. Yaklaşık 1000 m2’lik alanın tasarım konsepti, bu konuma özel olarak ve yapının orijinal dokusuyla uyum içinde geliştirildi. Restore edilen tuğla duvarlar, ahşap döşemeler, teneke tavan ve ikonik sütunlarıyla, SoHo’nun karakteristik girift dökme demir mimarisini ön plana çıkarıyor. Mekâna renk ve desen eklemek için el boyama uygulanan üç farklı döşeme tasarımı İtalyan sanatçılar tarafından gerçekleştirildi. Diğer yandan, muhafaza edilen orijinal çelik döşemelerle de mahallenin endüstriyel geçmişine yakın bir duruş ortaya koyuldu. Zerdeçal turuncusu ve şarap rengi gibi cesur seçimlerle iç mekân Guccileştirildi ve koltuklar da Gucci baskılarıyla ve kumaşlarıyla kaplandı. Ürünler; her yere yayılan bavul arabaları, taş kakmalı ayaklı mobilyalar ve vintage ecza armatürleri üzerinde sergileniyor. Binanın endüstriyel ruhunun canlandırılmasıyla, özel yapım pirinç armatürler tuğla duvarları çerçeveliyor.

Mekânın yeni duruşunun bir tamamlayıcısı olarak, Gucci burada müşterilere hizmet vermenin yepyeni ve özgün yollarını deneyecek. Benimsediği inivatif ekip yapısı sayesinde, mağazayı ziyarete gelen müşterilere bir grup marka elçisi yardımcı olacak. Bu “Gucci Bağlayıcıları”, temel odak noktaları müşterileri, markanın benzersiz hikayesine çeken hikaye anlatıcılar olacak.

Mobilya ve armatürlerin vintage bir tarafı olsa da Modaevi, geçmiş ve geleceği görünmez bir şekilde harmanlama geleneğine sadık kalıyor ve Gucci Wooster’da özel bir video teknolojisi sunuyor. İnteraktif LED duvara ek olarak, mekânda bir de 3B video yayını yapılacak. Bu inovatif ekranlar, gözlük gerektirmeyen 3B teknolojisini ortaya koyacak ve izleyicileri Gucci evrenine çekecek. Video ekranları, müzik kulaklıları ve zerdeçal rengi kadife koltukların bulunduğu samimi bir odada yer alacak. Video odası ve bu işe ayrılan bir bölüm, dönemsel olarak değişen inovatif inisiyatiflere ev sahipliği yapacak. Açılış için, Frieze ile yapılan iş birliğinin sonucunda ortaya çıkan ve Wu Tsang tarafından yönetilen orijinal filmin yanı sıra Adam Csoka Keller’ın yönettiği kısa bir giriş filmi de yayınlanıyor. Bu film, 1988-1989’da dünya genelinde elektronik müzik ve rave kültürünün patlama yaşadığı dönemi ifade eden Second Summer of Love’un 30’uncu yıldönümü şerefine yapılan kutlamaların bir parçasını oluşturuyor. Tsang’ın filmi, özellikle New York’taki house müzik üzerine yoğunlaşıyor.

Kadın ve erkek hazır giyim, mücevher, aksesuar ve dekorasyon ürünlerinin yer aldığı Wooster Caddesi mağazası, aynı zamanda pek çok ilke de ev sahipliği yapacak. Gucci’nin, unisex bavullar ve ikonik Ace spor ayakkabıları üzerine çeşitli kumaş ve renk kombinasyonlarıyla harflendirme çalışmaları da dahil olmak üzere dünya genelindeki ilk kendin yap asortisi burada yer alacak. Gucci Wooster’da hayata geçirilen dijital interaktif bir araç sayesinde müşteriler kişiselleştirdikleri ürünleri gerçek zamanlı olarak Arttırılmış Gerçeklik teknolojisiyle görebilecek. Böylelikle müşterilerin kendilerini daha fazla ifade etmesi teşvik edilmiş olacak.

Gucci Wooster, Gucci-Dapper Dan koleksiyonlarını diğer mağazalardan iki ay önce vitrine taşımasıyla da bir başka yeniliğe imza atmış olacak. 1980’ler ve 1990’ların başında inanılmaz sağlam ve geniş bir takipçi kitlesi edinen Harlemli terzi ile yürütülen iş birliğinin yeni ayağının çıkış noktası Dapper Dan’in arşivleri ve modacının kendisine ün kazandıran elbise ve aksesuarlarının Gucci’nin lüks malzemeleriyle yeniden şekillenmesi.

SoHo’nun sanatsal geçmişinin zengin kültürüne saygısının bir göstergesi olarak Gucci, zamanın ötesine geçmiş ikonlarla iş birlikleri gerçekleştiriyor ve böylece Modaevi’nin aldığını verme temelli ruhuna uygun davranıyor. 1980’lerin New York kulüp kültürünün ayrılmaz bir parçası ve Madonna’nın ilk dönem işlerinin bir kısmının yapımcısı olan John “Jellybean” Benitez’e Gucci Wooster’da kalıcı bir müzik kadrosu açılıyor. 1980’lerde Fun House’daki kadrosuna benzer şekilde, Jellybean 2019’un başından itibaren mekân için müzik küratörlüğü yapacak. Mirası SoHo’da başlayan ve devam eden Andy Warhol’un Interview Magazine’in kapağında Madonna’nın yer aldığı, tarihi 1985 Aralık Müzik Özel sayısı, sınırlı sayıda yeniden basılacak. Semt ahalisine daha yakından destek verebilmek adına Gucci ve Interview komşularına bu özel sayıda yer alma önerisinde bulundu. Bu sayıda Indochine, The Odeon, The Drawing Center, Raoul’s, SoHo Memory Project, Housing Works, New York Academy of Art, Judd Foundationve benzeri çok sayıda yerli markanın reklamları yer alacak.

Üç, Gucci Wooster işbirlikçileriyle gerçekleştirilen sohbetler 5 Mayıs’tan itibaren Gucci’nin podcast kanalında. Jellybean müzik geçmişinden, SoHo ahalisinde ve ünlü yazar ve gazeteci Nelson George ile birlikte yaptığı çalışmalardan bahsediyor. Yıllık bir dergi olan Vestoj’un kurucusu ve genel yayın yönetmeni olan Anna Cronberg, Dapper Dan ile Gucci iş birliği üzerine bir röportaj gerçekleştiriyor. Son olarak da Frieze ile yürütülen ortaklık kapsamında siparişi verilen yeni film serisi “The Second Summer of Love”’dan hareketle sanatçı Wu Tsang, Frieze’nin Bağımsız Editörü Dan Fox ile New York house müzik dünyasını keşfettiği belgeselini tartışıyor.

 

Gucci’nin Soho mağazasına ait tüm fotoğrafları görmek için galeriye tıklayın!

No Comments Yet

Comments are closed

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN