Bunu paylaş:

" /> Fazla kalori yapmak için bunları yapın - WOMEN THE MAG

Fazla kalori yapmak için bunları yapın

Kilo vermek ve istediğiniz vücuda kavuşmanın en kısa yollarından biri de daha fazla kalori yakmaktır. Pekiyi bunu nasıl yapacaksınız?

Düzenli olarak spor yapıyorsanız, hedefinize ulaşmak için daha etkili bir yol deneyebilirsiniz. Günlük kalorinizin üzerine çıkarak egzersiz sırasında daha fazla kalori yakmak, daha hızlı şekilde kilo vermenizi ve istediğiniz vücuda daha kolay kavuşmasını sağlar.

Daha fazla kalori yakmak için bu adımları deneyebilirsiniz;

Her zaman yapılan egzersizler bir süre sonra bedenin rutini haline gelir ve kilo vermeniz zorlaşır. En başta istediğiniz gibi hemen incelseniz de zaman içinde bu zayıflamanın durduğunu anlarsınız. Bunun üstesinden gelmek için bedeninizi şaşırtmanız çok önemli. Yoga, yürüyüş ya da koşu yapıyorsanız, bunun ağırlığını fazlalaştırarak ya da yürüyüşten sonra ağırlık çalışacak, koşu temponuza alternatif hareketler ekleyerek vücudunuzu şaşırtıp daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Bisiklet, koşmak, yüzmek ya da tırmanmak gibi aktif hareket gerektiren spor türlerinde hızlanarak vücudunuzun daha fazla kalori yakmasını sağlayabilirsiniz. Yarım saat hızlı bisiklet ile bir saat normal tempoda bisiklet, aynı kaloriyi yakmanızı sağlar.

Aynı anda birkaç bölgeyi çalıştırmak daha çok hareket etmeyi garantiler, örneğin kollarınızı çalıştırırken bir yandan da karnınızı sıkabilir, ya da squad’da dururken bir yandan da kollarınıza aldığınız ağırlıkla kollarınızı çalıştırabilirsiniz.

Sporu bitirmeden önce 5 dakika daha uzatmak en kötü ihtimal ile 30 kalori daha yakmanızı sağlar. Egzersizinizi bitirirken 5-6 dakika uzatmaya özen gösterin.

Adet dönemindeyken detoks yapılır mı?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Moda, güzellik, ilişkiler ve yaşama dair son trendler.

BİZİ TAKİP EDİN